Telefon pokladna

+420 387 843 916

Email

hluboka@npu.cz

Otevírací doba

Celoročně

RODINNÝ PENZION

Rodinný podnik, penzion s hospůdkou U Voraře, s domácí kuchyní i atmosférou a přátelským prostředím přímo v centru obce Purkarec pár metrů od řeky Vltavy.

  • rybaření
  • houbaření
  • výlety po vodě
  • turistika a cykloturistika v přírodě
  • klid a pohoda

SKLEPNÍ VINÁRNA

Sklepní vinárna s krbem a kamennou studánkou je vhodná pro rodinné oslavy, Silvestry, třídní srazy, firemní školení a večírky, svatby …

  • uzavřená společnost pro 20-25 osob
  • vlastní výčep, jídlo a pití dle domluvy
  • oslava a ubytování pod jednou střechou

PENZION VLTAVAN V PURKARCI

Penzion Vltavan s hospůdkou U Voraře se nalézá v centru obce Purkarec nad pomníkem vorařského spolku Vltavan. Purkarec je obklopen lesy a rozkládá se na břehu Hněvkovické přehrady mezi Hlubokou nad Vltavou a Týnem nad Vltavou. Penzion je rodinný podnik s domácí atmosférou. Součástí penzionu je také hospůdka U Voraře a sklepní vinárna. K dispozici je osvětlené parkoviště (zdarma) přímo u penzionu a také hliníková pramice. Dům, kde se penzion i hospůdka nachází, má bohatou historii už od roku 1851. Sloužil jako hospoda U Sládků, JZD, škola s tělocvičnou a jídelnou (tělocvična zároveň sloužila jako kinosál).

Penzion je jakýmsi počátečním bodem pro Vaše výlety. Všude je blízko – České Budějovice, Český Krumlov, Šumava…. Ideální dovolená pro rybáře, rybářské kroužky, cyklisty, turisty, houbaře, rodiny s dětmi, páry…. Ubytování je vhodné také pro obchodní zástupce, veslařské kluby či dělníky.

Purkarcem vede cyklostezka z Českých Budějovic do Týna nad Vltavou s mnoha odbočkami: tvrz Býšov, Hněvkovická přehrada, Vysoký hrádek…Cyklostezkou se dostanete přímo k nám. V blízkosti penzionu je zastávka autobusové linky: České Budějovice – Hluboká nad Vltavou – Purkarec – Týn nad Vltavou. Přes prázdniny jezdí Cyklotrans České Budějovice – Purkarec – Orlík.

Je možné se také vykoupat v Hněvkovické přehradě nebo v některých z rekreačních rybníků (Mydlovarský má nejlepší kvalitu vody v okolí). V Olešníku(7,5km) je letní plovárna, v Hluboké nad Vltavou(12km) a Č.Budějovicích(22km) je plovárna taktéž.

V zimě je možné sáňkovat na kopcích, bruslit na přehradě nebo běhat na běžkách. Okolní lesy jsou vhodné pro houbaření a Vltava přímo vybízí k rybaření. Můžete si u nás zapůjčit hliníkovou pramici na projížďky po okolí nebo na rybaření. Přímo v obci se také nachází kostel sv.Jiří a Vorařské muzeum.

NAŠE ADRESA


M: +420 723 937 009W: http://www.penzionvltavan.cz
E: vltavan@seznam.czGPS: 49º 7′ 42,773″N , 14º 27′ 5,458″E

Doporučené články