Telefon pokladna

+420 387 843 916

Email

hluboka@npu.cz

Otevírací doba

Celoročně

Jihočeská zoologická zahrada Hluboká nad Vltavou byla poprvé otevřena pro veřejnost 1. května 1939. Původně vznikla jako součást muzea v sousedním loveckém zámku Ohrada rozhodnutím tehdejšího majitele hlubockého panství Dr. Adolfa Schwarzenberga.

V roce 2019 jsme oslavili již 80 let. Za tu dobu zoo procházela obdobími vývoje i stagnace. Na konci 60. let 20. století se dokonce uvažovalo o jejím zrušení, zoo ale byla zachráněna a od roku 1972 se rozvíjí jako samostatná organizace. Dnes je Zoo Hluboká příspěvkovou organizací Jihočeského kraje a její rozvoj je nejrozsáhlejší od doby jejího založení. Stala se moderní a uznávanou institucí.

KRMENÍ ZVÍŘAT 

Chcete vědět, jaký jídelníček mají naše zvířata? Přijďte se podívat na krmení vybraných zvířat, která probíhají v pravidelných časech. 

ČASY PRAVIDELNÝCH KRMENÍ

Malé šelmy – 14:30 hodin

Malé šelmy najdete v expozici Jezevčí skály. Krmení probíhají každý den, kromě neděle, to mají všechny šelmy půst.

KOMENTOVANÁ KRMENÍ

Od jara do podzimu můžete zažít komentovaná krmení, která probíhají od pondělí do pátku. Komentovaná krmení závisí na potřebách zvířat, o aktuálních změnách budete informováni na pokladně Zoo.

ADOPCE A PATRONSTVÍ ZVÍŘAT 

Každým dnem zmizí nenávratně z přírody jeden druh zvířete. Proto vyžadují naší i vaší podporu. Zoologické zahrady patří mezi ty organizace, které se svou činností snaží o vytvoření ztracené rovnováhy mezi člověkem a přírodou. Plníme významnou úlohu při záchraně ohrožených druhů. Můžete nám s tím pomoct i vy.

Přispět na chov zvířete může každý. Firma, rodina, školní či sportovní kolektiv, parta přátel, jednotlivec nebo můžete adopci či patronství věnovat někomu jako dárek. Stát se můžete adoptivním rodičem konkrétního zvířete, patronem druhu nebo jen přispět na provoz zoologické zahrady.

CO VÁS V ZOO ČEKÁ?

V současné době zde na přibližně 4,5 ha plochy nalezlo svůj domov a prostor k životu okolo 300 druhů zvířat v téměř 3000 exemplářích. Zoo se v souladu s tradicí i nadále věnuje především chovu zvířat pocházejících z Evropy a z mírného klimatu Asie a zejména druhů žijících v přírodě České republiky. Nechybí ale ani menší expozice představující faunu i flóru Austrálie, Jižní Ameriky a Afriky. Pozorujte tedy dovádivé vydry říční, pestrobarevné vodní ptactvo i majestátního tygra ussurijského, setkejte se s malým mravencem zrnojedem i mohutným losem evropským, nebo zažijte na vlastní kůži tropický deštný prales či svět afrických savan.

JIHOČESKÁ ZOOLOGICKÁ ZAHRADA HLUBOKÁ NAD VLTAVOU

příspěvková organizace Jihočeského kraje

Ohrada 417, 373 41 Hluboká nad Vltavou

Zobrazit na mapě

Sekretariát: +420 387 002 211, +420 724 846 142 (pracovní dny 7:00-15:30)

Pokladna: +420 387 002 219, +420 724 118 876

Najdete nás na Facebooku

Doporučené články